Google Haritalar Konum Ekleme

mesutmaden Mart 8, 2021 11:35 am

Google Haritalara Anında Onay ile yaklaşık 150 konum ekledim. 1 yıldan uzun süredir Google haritalar üzerine çalışmalar yapmaktayım. Bir kaç ay önce Pin satın alınıp anında konum eklenebiliyordu. Google pin ile konum eklemeyi kaldırınca, anında doğrulama ile konum eklemek isteyenler zor durumda kaldığını söylüyorlar. Aynı ilde onlarca konumu olan şirketler özellikle;

Nakliyat, Günlük Kiralık Daire, Çilingir, Beyaz eşya ve kombi servisleri…

Bu sektörler Google Adwords reklam masraflarını düşürebilmek için bu yola başvurduklarını söylüyorlar. Şahsi görüşüm spam yaparak hem müşterileri hemde haritada konum üzerinden yol tarifi alanları mağdur ediyorlar.

Google Haritalar Konum Ekleme

Bİr müşteri sizi ararken önce arama motoruna soracaktır. Önceden muhtara sorardı, komşusuna sorardı.. Şimdi bilgiyi çok kısa sürede elde edebileceğimiz akıllı teknolojiler sayesinde insanlar aradıklarını internet üzerinden aramaktadırlar. Bu durumu fırsata çevirip marka bilinirliğinizi online ortama taşımalısınız.

Sıralamada nasıl yükselebiliriz.

Bunlar ilerleyen süreçte olabilecek, zamanla yapılacak süreçlerdir.

Google Haritalara nasıl konum ekleyebiliriz.

Bu işlemi ücretli olarak yapmaktayız.

Yerel Rehberlerin faydası

Yerel rehberler, gezip gördüğü yerlerin fotoğraflarını çekip google haritalarda paylaşan ve yaşadığı deneyimleri aktaran kişilerdir. Böyle kişilerin yorum yapması sizin işletmenize doğrudan ve dolaylı olarak katkı sağlayacaktır, ( hem sıralama açısından hemde müşterilerinizin güvenmesi açısından)

Müşteri yorumlarının önemi 

İşletmenizi hiç bilmeyen müşteriniz, internet üzerinden sizin işletmenize yazılan yorumları okuyacaktır.

Google Haritalar Google Haritalar Konum Ekleme Google Maps

Diğer Projeler

Başka proje bulunamadı.